Bytový dizajn – luxusné bývanie na brehu Dunaja, Eurovea

Bytový dizajn a realizácia interiéru holobytu investičného mezonetu v bezprostrednej blízkosti Dunaja na základe návrhu a vizualizácie interiéru bytu. Ten sa stal nosnou témou celého interiéru. Motív rieky, zrkadlenia hladiny, vĺn a rýb sa nachádza naprieč celým interiérom: či už je to zrkadlový konferenčný stolík v tvare vlnovky v ktorom sa odráža centrálne svietidlo takisto v tvare vlny so zrkadlovým efektom. Metalizovanú tapetu s vlnovým efektom nasviecuje ručne tvarované nástenné osvetlenie z benátskeho skla, taktiež so szrkadlovým efektom. Celý interiérom sa tiahnu individuálne dekorácie rýb, dekorácie v tvare lodí a dokonca som zohnala vankúše v tvare rybích šupín s metalickým efektom.

Nakoľko interiér bol extrémne úzky, bolo nevyhnutné podlahu prispôsobiť stávajúcemu schodisku (v opačnom prípade by iná podlaha priestor ešte viac zúžila). Zároveň sa tým vytvoril vhodný podklad pre vytvorenie elegantného kontrastu k bielemu vysokolesklému vybaveniu. Práve kôli kontrastu, elegancii, jednotnosti interiéru a jeho optickému rozšíreniu som na jednu zo stien použila hnedastú tapetu, ktorá nadväzuje na podlahu čím opticky rozširuje priestor (rovnaké steny nebytvárajú „tunel“). a priestoru dodáva istý charakter. Nakoľko metalizovaná tapeta odráža svetlo, nepôsobí cez deň tmavo.

V kuchyni je vytvorený “ľadový kútik” ktorý som umocnila použitím jemného obkladového kameňa v ktorom sú efektne zapustené svietiace police na mieru.  Biela je tu zámerne rozrušená zástenou vyrobenou z parkiet, čím sa dosiahlo optické skrátenie veľmi dlhého priestoru. Ľadový kútik dopĺňa “kúsok” v podobe minimalistického jedálenského stola s priehľadnými nohami, ktoré korešpondujú so schodiskovým zábradlím a s témou ľadového kútika. Tá je opätovne podporená použitím bileych kožušín s vysokým vlasom, ktoré zároveň „pretpľujú“ interiér. Celý interiér má farebne variabilné nasvietenie. Návrh viď vizualizácia.